Temsilcilik faaliyetlerinde bulunduğu tüm markaların ürünlerini en uygun şekilde Türkiye pazarıyla buluşturmayı ve satış ve satış sonrası hizmetlerini kusursuz şekilde yerine getirmeyi amaç edinmiştir.

Galeri

İletişim

Tel : +90 224 241 69 69

Faks : +90 224 241 39 39

Bursa Org. San. Böl. Ali Osman Sönmez Blv. No:7/B 16140 Nilüfer / Bursa / TURKIYE

info@nkn.com.tr

optrel® SOFTHOOD

Softhood
Tozlu bir ortamda temiz hava

Oprel softhood solunum koruma başlığı çevreye göre aşırı basınç prensibine dayanır ve kirli havanın solunum yoluna girmesini önler. Çeşitli toksik olmayan işler sırasında toza ve sprey sisine karşı koruma sağlar ve imalat endüstrisi, ahşap işleme, gıda ve ilaç üretimi, madencilik veya tarımda kullanım için idealdir.

optrel® softhood softhoods 01
optrel® softhood csm optrel softhood white short PAPR

Her iki versiyon da, uygulama alanına bağlı olarak kullanılan optrel solunum koruma sistemleriyle birlikte kullanılır: optrel e3000X basınçlı hava solunum koruma sistemi veya optrel destekli hava basınçlı hava sistemi.

oprel'den yumuşak koruyucu kılıflar.

Oprel yumuşaklığının hem kısa hem de uzun versiyonu mevcuttur. Kısa yumuşaklık, akustik algının öncelikli olduğu durumlarda idealdir; uzun versiyon ise toza maruz kalmanın arttığı durumlarda boyun ve omuz bölgesinin tamamını kapsar.

optrel® softhood softhood long

Ultra Hafif

Hafif naylon kumaştan yapılmış başlık, rahat, elastik kauçuk conta sayesinde tüm kafa boyutlarına hızlı ve kolay bir şekilde uyum sağlar. Bu, uzun süreler boyunca bile giymeyi çok rahat hale getirir. Buğu önleyici kaplamalı geniş panoramik vizörü, işin her zaman sınırsız bir şekilde görülebilmesini sağlar.

 

 • Üstün,  ultra hafif solunum koruması
   
 • Opsiyonel A1B1E1 gaz filtresi sayesinde zehirli ortamlarda bile çok yönlü kullanım
   
 • Buğu önleyici kaplamalı geniş vizör
   
 • Bireysel başlık ayarları (ayarlanabilir çevre ve vizöre olan mesafe)
   
 • Cömert kesimi ve hafif, dayanıklı malzemesi sayesinde giymesi rahat
   
 • Maske uyum testine gerek yok
   
 • Sakal kullananlar için ideal
optrel® softhood softhood short weiss 1

Boyama çalışmaları sırasında koruma

Boyama çalışmaları sırasında partiküllerin yanı sıra organik gazlar ve buharlar da ortaya çıkar. Bu nedenle boyacının koruyuculuğu yüksek maskeler ve organik gaz ve buharlardan filtreler kullanması gerekir. Yumuşaklık e3000X ile birlikte tam olarak şunu sunar: TH3 koruma seviyesi ve A1B1E1 gaz filtresi. Oprel yumuşaklık, solunum korumasının yanı sıra baş, yüz ve göz koruması da sağlar. Uzun yumuşaklık versiyonuyla omuz bölgesi bile sprey sisinden korunur. Koruyucu kaputun altında aşırı basınç sayesinde nefes almanızı destekleyen ve yorucu nefes alma direncini ortadan kaldıran bir nefes alma alanı oluşturulur.

Ahşap işleme

Ahşap işleme sırasında ince ahşap tozu sinüslere veya akciğerlere girebilir, solunum yollarını tahriş edebilir ve alerjiyi tetikleyebilir. optrel yumuşaklıkları sadece solunum yollarınızı değil aynı zamanda koruyucu başlıklar başın tamamına takıldığı için gözlerinizi de korur. Solunum koruma sistemi, e3000X ile birlikte tannik asitler, doymamış aldehitler veya küf gibi ahşap işleme sırasında sağlık açısından risk oluşturan bileşenleri de filtreler. Ek olarak sunulan A1B1E1 gaz filtresi sayesinde cila, leke veya renk gibi ikincil malzemeler kolaylıkla filtrelenir.

Tarım ve sebze ve meyve yetiştiriciliği

Özellikle pestisitlerle uğraşırken uygun solunum koruması şarttır. Yumuşaklık, dezenfektanların, solventlerin ve pestisitlerin neden olabileceği tehlikelere karşı koruma sağlar. Oprel yumuşaklığı yalnızca karıştırma sırasında değil, her şeyden önce bitki koruma ürünlerini uygularken koruma sağlar. Solunum yollarını korumanın yanı sıra (A1B1E1 filtresiyle), gözleri ve yüzü de sprey sisinden korur. Düşük ağırlığı nedeniyle gün boyu rahatça giyilebilir.

Yıkım ve yenileme çalışmaları

Yıkım ve yenileme çalışmaları sırasında solunum sistemine zararlı maddeler açığa çıkabilir. Hangi yalıtım ve yalıtım malzemelerinin kullanıldığı her zaman bilinmemektedir. Oprel yumuşaklığı, gözleri ve yüzü ince tozdan da koruyan çok yönlü solunum koruması sunar. e3000X ile kombinasyonu sayesinde ne kadar toz olursa olsun size her zaman temiz hava sağlanacak. Hafif aşırı basınç nefes almayı destekler ve yorucu nefes alma direncini ortadan kaldırır.

optrel® softhood rtw systeme 01 1
optrel® softhood optrel

optrel ürünleri, geniş kullanım alanları ile endüstriyel tesislerde, imalat fabrikalarında, tersanelerde ve çelik-metal taşınmasında vazgeçilmez bir yardımcı haline gelmiştir. Kaynak Setleri: Ergonomik tasarımıyla uzun süreli kullanımda konfor sağlar ve yüksek verimlilik sunar. Toz ve Kimyasal Koruma Sistemleri: Zararlı toz ve kimyasallardan korunmak için yüksek filtrasyon kapasiteleri ile tasarlanmıştır. Kaynak Kaskları: Crystal Lens Technology ve otomatik kararan lensler gibi ileri teknolojilerle donatılmış, mükemmel görüş sağlar.

optrel, Bur-Mak Endüstriyel Türkiye distribütörlüğü ile bu yenilikçi ürünleri sunmaktadır.