Temsilcilik faaliyetlerinde bulunduğu tüm markaların ürünlerini en uygun şekilde Türkiye pazarıyla buluşturmayı ve satış ve satış sonrası hizmetlerini kusursuz şekilde yerine getirmeyi amaç edinmiştir.

Galeri

İletişim

Tel : +90 224 241 69 69

Faks : +90 224 241 39 39

Bursa Org. San. Böl. Ali Osman Sönmez Blv. No:7/B 16140 Nilüfer / Bursa / TURKIYE

info@nkn.com.tr

Optrel® e3000x Koruma Sistemleri

E3000 X Temiz hava ve solunum korumasında yeni seviye!

  • En yüksek güvenlik sınıfında (TH3) motorlu solunum koruması
  • Duman, aerosol ve toza karşı güvenilir koruma sağlar
  • Artık A1B1E1 gaz filtresiyle mevcut
  • Otomatik hava akışı kontrolü ve ayarı
  • Aktif karbon koku filtresiyle genişletilebilir
  • ATEX Bölge 2 ve 22 sertifikalı
optrel® e3000x Koruma Sistemi e3000x key

e3000X destekli solunum koruma sistemi artık ATEX Bölge 2 ve 22 sertifikalıdır.

ATEX aslında ne anlama geliyor?

ATEX, “ATmories EXplosible” anlamına gelir ve e3000X basınçlı hava solunum koruma sistemi gibi cihaz ve sistemlerin güvenliğini ifade eder. Patlayıcı ortamların oluşabileceği durumlarda ATEX sertifikalı cihaz ve sistemler kullanılmalıdır.

Patlayıcı ortamlar nelerdir?

Gaz, buhar veya toz gibi maddeler, hava veya oksijenle birlikte patlamayı tetikleyebilecek bir konsantrasyona sahip olduğu anda. Patlayıcı atmosferler doğal süreçlerden, endüstriyel faaliyetlerden veya insan hatalarından kaynaklanır. Patlayıcı atmosferler genellikle iç mekanlarda meydana gelir, ancak aynı zamanda madenlerde olduğu gibi dış mekanlarda da meydana gelir.

Potansiyel olarak patlayıcı maddelere örnek olarak aşağıdakiler verilebilir:

Metan, propan, bütan gibi yanıcı gazlar Petrol, dizel, alkol gibi yanıcı buharlar Ahşap, metal ve plastik tozu gibi yanıcı tozlar

ATEX sertifikalı bir cihaz kullanmanız gerektiğini nasıl anlarsınız?

ATEX Bölge 2 ve 22 sertifikasına sahip motorlu solunum koruması için her zaman yeterli neden vardır. Ancak güvenlik görevliniz, ülkenizdeki veya sektörünüzdeki yasal düzenlemeler ATEX sertifikalı cihazlar gerektiriyorsa, Bölge 2 ve 22 için bir cihazın yeterli olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

En yüksek sınıfta solunum koruması – TH3

Ark kaynağı, taşlama ve diğer toz yoğun faaliyetler veya kirli ortamlarda çalışma sırasında, solunum yolunuz her zaman zararlı dumana, toza ve çoğu zaman zehirli gazlara maruz kalır. Bu nedenle, çalışma ortamınız ne kadar iyi havalandırılırsa havalandırılsın, kişisel solunum koruma sisteminin kullanılması önemlidir.

Bu nedenle yeni e3000X, koruma gereksinimlerinize saniyeler içinde uyarlayabileceğiniz konforlu ve son derece modüler bir solunum koruma çözümü sunuyor.

%99,8 arıtılmış hava. Optimum koruma.

Yaygın olarak bulunan TH2 sistemleriyle karşılaştırıldığında, TH3 sertifikalı solunum koruma sistemleri havadaki kiri 10 kat daha fazla filtreliyor, yani havadaki zararlı parçacıkların %99,8’i filtreleniyor. Çünkü temiz hava günümüzde nadir bulunan bir üründür.

optrel® e3000x Koruma Sistemi Ekran Resmi 2024 06 12 20.59.06

Temiz hava – ihtiyacınız olan yerde

  • optrel sürekli olarak kaskın içinde gözlerinizi tahriş edebilecek hava türbülansını önlemeye odaklanır. Arıtılmış hava, dahili bir hava akış kanalıyla doğrudan ağzınıza ve burnunuza yönlendirilir. Orada ve yalnızca orada değerli solunabilir havaya ihtiyacımız var. Ayrıca hoş bir soğutmayı da düşündük. Alın bölgesindeki kademesiz olarak ayarlanabilen hava çıkışı, havanın maksimum %20’sinin alnınıza akmasına izin verme olanağı sunar. Hoş bir şekilde nazik! Göz tahrişi imkansız!
optrel® e3000x Koruma Sistemi Ekran Resmi 2024 06 12 21.00.31

Genişletilmiş uygulama olanakları

  • Yeni optrel e3000X solunum koruma sistemi sizi duman, aerosol ve toz gibi parçacıklardan güvenilir bir şekilde korur. Ayrıca dağ esintisi filtresi sizi hoş olmayan kokulardan ve zararlı ozondan korur. Zararlı ve hatta zehirli gazların bulunduğu ortamlarda A1B1E1 gaz filtresi elemanı sizi organik, inorganik ve asidik gazlardan güvenilir bir şekilde korur. Yeni e3000X gereksinimlerinize kolayca uyum sağlar.
optrel® e3000x Koruma Sistemi rtw systeme 01 1
optrel® e3000x Koruma Sistemi optrel

Optrel ürünleri, geniş kullanım alanları ile endüstriyel tesislerde, imalat fabrikalarında, tersanelerde ve çelik-metal taşınmasında vazgeçilmez bir yardımcı haline gelmiştir. Kaynak Setleri: Ergonomik tasarımıyla uzun süreli kullanımda konfor sağlar ve yüksek verimlilik sunar. Toz ve Kimyasal Koruma Sistemleri: Zararlı toz ve kimyasallardan korunmak için yüksek filtrasyon kapasiteleri ile tasarlanmıştır. Kaynak Kaskları: Crystal Lens Technology ve otomatik kararan lensler gibi ileri teknolojilerle donatılmış, mükemmel görüş sağlar.

Optrel, Bur-Mak Endüstriyel Türkiye distribütörlüğü ile bu yenilikçi ürünleri sunmaktadır.